Fundacja Nasza Wizja miała przyjemność uczestniczyć w zorganizowanej w dniach 3-5 października 2022 roku w Toruniu 49 Międzynarodowej Konferencji i Wystawie Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE).

Jest to największe spotkanie operatorów i nadawców komunikacji elektronicznej w rejonie CEE na stałe wpisane w kalendarz największych wydarzeń w Europie. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem “Media i Telekomunikacja w Świecie VUCA”, jej celem było promowanie programów telewizyjnych oraz ich producentów, nadawców i autorów.

Konferencji towarzyszyła również wystawa, na której największe firmy z branży prezentowały swoje produkty oraz usługi. Podczas całej gali przyznane zostały trzy nagrody główne – Złota PIKE, Tytanowe Oko oraz Kryształowe Ekrany.

Wydarzenie rozpoczęło się 3 października w poniedziałek i potrwało aż do środy 5 października, gdzie poruszanych było wiele tematów z branży telekomunikacyjnej. Przedstawiciele naszej Fundacji mieli okazję powymieniać się doświadczeniem z innymi przedstawicielami z branży. Dodatkowo jak co roku spotkanie było neutralną platformą do dialogu ekspertów, debaty nad kierunkami rozwoju branży telekomunikacyjnej w obliczu konsolidacji i zmian technologicznych oraz systemowych, a także perspektyw rozwoju rynku i wpływie inflacji na inwestycje.