W dniach 19 – 21.09.2022 w Łodzi, odbyła się kolejna edycja największej Konferencji Telekomunikacyjnej w Polsce – KIKE 2022, zorganizowana przez Krajową izbę Komunikacji Ethernetowej, Grupa MiŚOT i Fundację Nasza Wizja. Przez trzy dni uczestnicy mieli okazję poznać tematy ważne dla małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. W trackie konferencji i paneli dyskusyjnych poruszane były tematy, które obecnie najbardziej nurtują środowisko lokalnych ISP.

Oficjalne otwarcie konferencji miało miejsce 20 września o godzinie 10:00, gdzie prowadzącymi byli: Karol Skupień, Adam Kossowski oraz Krzysztof Czaja. Kolejno rozpoczęły się wykłady i wystąpienia prelegentów, do których należeli głównie przedstawiciele podmiotów związanych z branżą telekomunikacyjną, w tym Fundacja Nasza Wizja. Centralnym punktem wydarzenia była prezentacja raportu KIKE, która dotyczyła rynku telekomunikacyjnego, zaprezentowana przez prezesa Izby Karola Skupnia.

Trzy intensywne dni były wypełnione dyskusjami o przyszłości rynku telekomunikacyjnego z perspektywy operatorów ISP, praktycznymi szkoleniami i warsztatami, spotkaniami na stoiskach wystawców, wieczorną integracją i rozrywką na najwyższym poziomie.

W sali telewizyjnej wiceprezes zarządu Łukasz Biedroński przedstawił rozwiązania przygotowane przez naszą Fundajcę, ale operatorów – wspólne projekty i usługi. Na kolejnym panelu z Katarzyną Orzeł wystąpienie dotyczyło dobrych praktyk w umowach z nadawcami. W czasie panelu przedstawione zostały m.in. najczęściej stosowane przez nadawców postanowienia, na które ISP powinni uważać oraz zagrożenia wiążące się z ich wprowadzeniem.

Mieliśmy przyjemność prowadzić także warsztaty Akademii Nasza Wizja, z najlepszymi rozwiązaniami dopasowanymi do lokalnego charakteru działalności operatorów, skupiając się na marketingu, sprzedaży oraz przywództwie. Rafał Błachowski pokazywał kluczowe mechanizmy i narzędzia negocjacji, przeprowadził również przeszkolenie z dziedziny komunikacji z klientem. Ostatnim, zamykającym warsztatem była wiedza na temat właściwego przydzielania i delegowania pracowników. Warsztaty miały charakter praktyczny, co za tym idzie, wszyscy uczestnicy dokładnie zrozumieli istotę poruszanych zagadnień.

Podczas konferencji posiadaliśmy również własne stoisko, gdzie chętnie gościliśmy uczestników i udzielaliśmy wszelkich informacji na temat działalności Fundacja Nasza Wizja, jej misji oraz celów.