W dniach 24 – 25 maja w Rawie Mazowieckiej odbyła się XVIII konferencja KIKE, w której po raz kolejny mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Tematyka tegorocznej konferencji dotyczyła  nowości w branży telekomunikacyjnej i ważnych zmian w prawie. Dokonano również podsumowania 2,5-letniego okresu przebudowy Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej.

Oficjalne otwarcie konferencji miało miejsce tuż po godzinie 9.30 przez przedstawicieli zarządu Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej, Kamila Kurka oraz Piotra Marciniaka. Podczas ich wystąpienia uczestnicy poznali nowe projekty Izby oraz plany na przyszłość. Kolejno rozpoczęły się wykłady i wystąpienia prelegentów, do których należeli głównie przedstawiciele podmiotów związanych z branżą telekomunikacyjną, w tym nasza Fundacja.

Z ramienia Fundacji Nasza Wizja, o flagowym projekcie Fundacji opowiedzieli Aleksandra Czerech, manager projektu Fly Mobile oraz Łukasz Biedroński, nasz V-ce Prezes. Wystąpienie dotyczyło tematyki budowy oraz wdrożenia do oferty własnej usługi IPTV oraz usług mobilnych dla Operatorów ISP. Zaprezentowano również usługę Fly Mobile.

Aleksandra Czerech. Fot. Kike Events

Mieliśmy przyjemność poprowadzić także warsztaty. Łukasz Biedroński i Krystian Pogoda przekonywali, że wdrożenie usługi telewizyjnej w przedsiębiorstwie telekomunikacyjnym nie musi wiązać się z dużymi wydatkami na infrastrukturę. Zaprezentowano case study, w którym Łukasz Biedroński opowiedział na własnym przykładzie, w jaki sposób niewielkim kosztem jego firma zgromadziła sporą liczbę klientów. Warsztaty miały charakter zamknięty, wyłącznie dla Operatorów ISP posiadających własną pętlę abonencką.

Łukasz Biedroński. Fot. Kike Events.

Podczas konferencji posiadaliśmy również własne stoisko oznaczone jako „Nasza Wizja/ Fly Mobile”, na którym informowaliśmy o naszej akcji oraz zachęcaliśmy przybyłych uczestników do udziału w  prowadzonej przez nas zbiórce „Mały Człowiek – Wielka Wizja”. Celem akcji jest wyposażenie placówek wychowawczych i terapeutycznych w sprzęt komputerowy z dostępem do internetu, zabawki edukacyjne, a w szczególnych przypadkach również pomoc w urządzeniu sali komputeroweji świetlicy. Była to pierwsza tego typu zbiórka, ale już teraz planujemy kolejne. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy chętnie wspierali prowadzony przez nas projekt.

Aleksandra Czerech na stoisku Fundacji Nasza Wizja/ Fly Mobile. Fot. Kike Events

Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej podała, że w tegorocznej, XVIII edycji konferencji KIKE wzięło udział 711 uczestników, w tym 62 prelegentów oraz 70 wystawców.