W dniach 22- 23 listopada br. mieliśmy przyjemność po raz kolejny gościć na Konferencji KIKE. Tym razem wydarzenie odbyło się w Serocku i podobnie jak na poprzednich edycjach zgromadziło wielu gości, w tym: operatorów telekomunikacyjnych, nadawców, dziennikarzy oraz przedstawicieli branży telekomunikacyjnej oraz administracji publicznej. Konferencję rozpoczęli członkowie zarządu Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej, w tym nasz wiceprezes Łukasz Biedroński. Zaprosili do uczestnictwa w panelach, prelekcjach oraz warsztatach. Swoje wystąpienie mieliśmy również i my. Łukasz Biedroński (wiceprezes Fundacji Nasza Wizja) oraz Aleksandra Najdychor (Menedżer Projektu Fly Mobile) przybliżyli uczestnikom tematykę wprowadzenia usług głosowych w sieciach operatorów ISP.

Podczas konferencji mieliśmy również własne stoisko „Fly Mobile/ Nasza Wizja”, na którym kontynuowaliśmy zbiórkę datków w ramach akcji „Mały Człowiek – Wielka Wizja”.  Celem akcji jest wyposażenie placówek wychowawczych i terapeutycznych w sprzęt komputerowy z dostępem do internetu, zabawki edukacyjne, a w szczególnych przypadkach również pomoc w urządzeniu sali komputerowej i świetlicy. Była to druga tego typu zbiórka, ale planowane są także kolejne. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy chętnie wspierali prowadzony przez nas projekt. Zebrane fundusze zostaną przekazane na cele finansowe lub rzeczowe wsparcie domów dziecka, które zostaną wytypowane w drodze konkursu.

Na stoisku  można było również uzyskać informacje na temat działalności Fundacji Nasza Wizja, jej misji oraz projektów. Zainteresowani mogli poznać korzyści flagowego projektu Fundacji– „Fly Mobile” – usługi mobilnego internetu o zasięgu LTE kierowanej do operatorów telekomunikacyjnych.

Dziękujemy wszystkim, z którymi mieliśmy przyjemność porozmawiać oraz wymienić doświadczenia. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach branży ICT!